UWAGA - SPRAWDŹ ZAKŁADKĘ EGZAMINY w SJO UŁ 

06-07 listopada 2018r. - SPOTKANIE ROBOCZE partnerów telc gGmbH:

Studium Języków Obcych Uniwersytetu Łódzkiego
oraz Centrum Języków Obcych Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie15-17 Września 2017r - stoisko telc podczas konferencji IATEFL w Bielsku-Białej 

Dziękujemy, że byliście z nami !

 

Z przyjemnością informujemy, iż na podstawie Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej w  sprawie szczegółowych kwalifikacji wymaganych od nauczycieli z  dn.01.08.2017r., które weszło w życie z dniem 01.10.2017r. certyfikaty telc stanowią potwierdzenie kwalifikacji do nauczania języków obcych.

 Dotyczy to certyfikatów telc z pięciu (!) języków dla podstawowej znajomości języka obcego:
- telc English B2
- telc Deutsch B2
- telc Italiano B2
- telc Francais B2
- telc Espanol B2 

  • oraz certyfikatów telc z dwóch języków dla zaawansowanej i biegłej znajomości języka obcego (odpowiednio):
    - telc English C1  oraz telc English C2
    - telc Deutsch C1 oraz telc Deutsch C2

Szczegóły plikach do pobrania.
Mamy nadzieję, że wejście w życie tego dokumentu przyczyni się do jeszcze bliższej współpracy w zakresie organizacji egzaminów telc.

                                      


Pożegnanie Stanisława Hibnera, Koordynatora Biura telc na Uniwersytecie Łódzkim

    Po 25-ciu latach w służbie wielojęzyczności Stanisław Hibner jako Koordynator Biura telc na Uniwersytecie Łódzkim przechodzi na emeryturę. Działalności Pana Hibnera zawdzięczamy znaczący rozwój i upowszechnienie testów telc. Chodzi tu nie tylko o certyfikaty jako zwieńczenie procesu nauki, ale również o pozytywny wpływ egzaminów. Dzięki Niemu szkolenie językowe otworzyło się na nowy, komunikatywny sposób nauczania.

   Pan Hibner wraz ze swoim zespołem prowadził liczne kursy dokształcające i z zapałem i rzetelną wiedzą motywował koleżanki i kolegów do nowoczesnego przekazywania umiejętności językowych. Jako wielki znawca i miłośnik języka niemieckiego Pan Hibner już w latach 80-tych nawiązał kontakt z dydaktykami z Niemiec Wschodnich i Zachodnich.  Długoletnia współpraca z Uniwersytetem Gieβen i prof. Hansem-Eberhardem Piepho szczególnie zaowocowała licznymi spotkaniami w Niemczech i w Polsce.

   10. października 2016 roku zebrało się liczne grono, aby przygotować Panu Stanisławowi Hibnerowi godne pożegnanie. Dyrektor Studium Języków Obcych Uniwersytetu Łódzkiego Wojciech Bachliński oraz Zastępca Dyrektora telc gGmbH dr Sibylle Plassmann podziękowali serdecznie za wiele lat niezłomnej pracy.

Nowym Koordynatorem Biura telc w Łodzi została Natalia Rogalska, która następnie na posiedzeniu roboczym ekspertów przedstawiła pierwsze impulsy dla dalszej pracy Biura.